Червена книга на република дагестан
Съдържание
- Бозайници
- Гризачи
- Насекомоядни
- Сахотериран
- Остър
- Хищнически
- Птици
- Астана
- Врабче
- Husy -оформен
- Кран -оформен
- Куротик
- Пеликан -подобен
- Rzhankoma
- Подлежащи
- Сокол -подобно
- Пламтящ -оформен
- Влечуги
- Везни
- Земноводни
- Риба и оформления
- Костна риба
- Циркуляр
- Насекоми
- Молитва се да се моли
- Двойно намален
- Твърди крилати
- Претеглени крилати
- Вдясно -WITED
- Ретината -ухажва
- водно конче
- Везни
- Спорни растения
- Gright -Seed
- Лишеи
- Гъби
Бозайници
Гризачи
Гигантски Giganteus
Индийски дикобраз (Hystrix indica)
Насекомоядни
Малка къртица (Talpa Levantis)
Сахотериран
Безкрайна коза (Capra Aegagrus)
Благороден елен (Cervus elaphus)
Сяра (Rupicapra Rupicapra)
Остър
Голяма подкова (Rhinolophus ferromequinum)
Гигантска вечер
Европейско Barbastella Barbastellus)
Малка подкова (Rhinolophus hipposideros)
Нощ Bechstein (Myotis bechsteinii)
Нощната светлина на Натерър (Myotis nattereri)
Osking Nightnight (Myotis ylythii)
Mageli Horseshoe (Rhinolophus mehelyi)
Хищнически
Hoodye (Mustela Erminea)
Кавказки видра (Лутра Лутра Меридионалис)
Кавказката европейска норка (Mustela Lutreola Turovi)
Кавказки горски котка (Felis Silvestris Caucasica)
Камишо котка (Фелис Чаус)
Южна руска превръзка (Vormel a peregusna peregusna)
Чуждестранен азиатски леопард
Райета хиена (Hyaena hyaena)
Степ или ярък фере (Mustela Eversmanni)
Птици
Астана
Бяло щъркел (Цикония Цикония)
Египетска чапла (Bubulcus ibis)
Plegadis falcinellus)
Platalea leucorodia)
Черен щъркел (Ciconia nigra)
Врабче
Carpospiza brachydactyla)
Червено -глава четиридесет -пукнатини (сенатор на Ланий)
Сив четиридесет -пукнатини (ланий разлюбен)
Tuguynaya Nightingale (Cercotrichas Galactotes)
Husy -оформен
Бяло -гмуркане (Aythya Nyroca)
Червено -заби Казарка (Rufibrenta Ruficollis)
Малък лебед (Cygnus bewickii)
Марка Chirik (Anas Angustirostris)
Piskulka (Anser Erythropus)
Savka (Oxyura leucocephala)
Кран -оформен
Джак (Drof-Bruska) (Chlamydotis undulata)
Drofa (Otis tarda)
Красота (Антропоиди Дева)
Sterh (Grus leucogeranus)
Стъпка (Tetrax Tetrax)
Порфирио Порфирио)
Куротик
Кавказки растения (Lururus mlokosiewiczi)
Пеликан -подобен
Къдрава пеликан (Pelecanus crispus)
Малки Кормани
Розов пеликан (Pelecanus onocrotalus)
Rzhankoma
Avdota (Burchinus oedicnemus)
Бяла -липена пигалица (Vanellochettusia leucura)
Big Kroornop (Numenius Arquata)
Каспиан Зуке (Charadrius Asiaticus)
CRECKING (Chettusia Gregaria)
Kulik-Soroka (Haematopus ostralegus)
Луга Тиркушка
Sterna albifrons)
Stepnoy Tirkushka (Glareola Nordmanni)
Polstokliye Zuke
Инсулт (Himantopus himantopus)
Чегрева (Хидропрогнозна Каспия)
Черен смях (Larus ichthyaetus)
Shilokrostra Avosetta)
Подлежащи
Сова (Bubo Bubo)
Сокол -подобно
Балобан (Falco Cherrug)
Whit -Headed SIP (Gyps fulvus)
Беркут (Aquila Chrysaetos)
Страхотен кристал (Aquila Clanga)
Брадат мъж (Gypaetus barbatus)
Европейски тувик (ACC Ipiter Brevipes)
Змия
Falco Rusticolus)
Kurgannik (Buteo rufinus)
Малък криптор (Aquila pomarina)
Аквила Хелиака)
Орел Карлик
Орлан-Уайтвуд (Haliaetus albicilla)
Орлан-Долгохтост (Haliaetus leucoryphus)
Sapsan (Falco peregrinus)
Pandion Haliaetus)
Stepnaya Empty (Falco Naumanni)
Steppe Moon (Circus Macruurus)
Степ орел (Aquila Rapax)
Лешояд (Neophron Percnopterus)
Черен Grif (Aegypius monachus)
Пламтящ -оформен
Обикновен фламинго (Phoenicopterus Roseus)
Влечуги
Везни
Източна степ Viper (Vipera Renardi)
Dinnika Viper (Vipera Dinniki)
Гюрца (Macrovipera Lebetina)
Дълго крака Scink (Eumeces Sch Neideri)
Transcaucasian Poloz (Elaphe Hohenckeri)
Западна бува (Eryx Jaculus)
Каспиан Хекън (CyrotoDion Caspius)
Котешка змия (Telescopus fallax)
Red Bill Powder (Hierophis schmidti)
Пясъчен Брук (Eryx miliaris)
Многоцветно бягане (Coluber Ravergieri)
Среден гущер (Lacerta Media)
Степ агама (Trapelus sanguinolentus)
Строен серпентин (Ophisops elegans)
Ухо с кръг (Phrynocephalus myStaceus)
Земноводни
Кавказки обикновен тритон (Lissotriton Vulgaris Lantzi)
Обикновен чесън (пелобати фускус)
Сирийски чесън (Пелобатс Сириак)
Тритон Карелини (Triturus kareelinii)
Риба и оформления
Костна риба
Stenodus leucichthys)
Берш
Volga Herring (Alosa Kessleri Volgensis)
Kumzha (Caspian подвид) (Salmo Trutta Caspius)
Kumzha (Eieanam Trout) (Salmo Trutta Ezenami)
Predechacasa Shipovka (Sabanejewia Caucasica)
Sinets (Abramis Ballerus)
Спайк (Acipenser nudiventris)
Циркуляр
Каспийски хоросан (Caspiomyzon Wagneri)
Насекоми
Молитва се да се моли
Brachyptra bolivaria brachylane
Централна Азия на Емпеса (Empusa Pennicomis)
Двойно намален
Ktyr Giant (Satanas Gigas)
Твърди крилати
Анонирус Ледери (Аностирус Ледери)
Warrous Omias (Omias Verruca)
Беларуски бесарабиан (Караб Бъди Ssarablcus)
Унгарски бръмбар (Карабус Унгарак)
Кавказки бръмбар (Караб Кавкасикус)
Lucanus cervus beetle)
Transcaucasian Beetle (Lucanus ibericus)
Транскавказийски носорог (Oryctes nasicornis latipennis)
Златен бронз (Netocis speciosa)
Beneficheater (Calosoma sycophanta)
Beautel Mesh (Callisthenes reticulatus)
Купи на Бекман (Caenoblaps Baekmanni)
Avar Sitter (Otiorhynchus avaricus)
Остър слон (euidosomus acuminatus)
Staphilin Pacific (Ocypus olens)
Азиатски Барбел (Prionus asiaticus)
Alpine Barbel (Rosalia Alpina)
Голямо дъбово барбекю (Cerambyx Cerdo acuminatus)
Цихрус (Cychrus Eeneus)
Кръстоносен поход
Претеглени крилати
Виолетово Xylocop (Xylocopa violaceae)
Мегачил е кръгла
Мелитурга Булавозай (Melitturga Clavicornis)
Пчела (Xylocopa Valga)
Степкови скали (Scolia Hirta)
Scoli-Giant (Scolia maculata)
Вдясно -WITED
Steppe Dote (Saga Pedo)
Stepnoy (Bradyporus multituberculatus)
Ретината -ухажва
Аскалаф е Motley (Ascalaphus macaronius)
водно конче
Дядо жълто -сърце (Gomphus flavipes)
Подобен нокът (onychogomphus assimilis)
Червен рокер (Anaciaeschna Ososceles)
Тъмнозелена вълна (Lestes viridis)
Litus-dryas (lestees dryas)
Dragonfly (Libellula depressa)
Червен носител (Libellula fulva)
Въоръжена стрелка (Coenagrion Armatum)
Красива стрелка (Coenagrion Scitulum)
Везни
Аполон (Парнасий Аполон)
Аполон Нордмани
Apollo Black (Parnassius Mnemosyne)
Brazhnik "Dead Head" (Manduca Atropos)
Brazhnik Oleandra (Deilephila nerii)
Brazhnikhniy Honeyshech
Polubyanka Meleagr
Круша Сатурна (Сатурния Пири)
Жълза Аврорина (Colias Aurorina)
Синя поръчка (Catocala Fraxini)
Поръчайте Raspberry (Catocala Sponsa)
Machaon (Papilo Machaon)
Callimorpha Guadripunctaria
Krasnotchanchy Bear (Uterheisa pulchella)
Callimorpha Dominula)
Пауновото око е малко през нощта (Eudia pavonia)
Podeliriy (iphiclides podalirius)
Чернушка Иран (Еребия Ирана)
Спорни растения
Косата на Adiantum Venin
Kostenets Dagestan
Огънят е черен
Марсилия е на четири листа
Grozdovnik Virginsky
Телиптерис блато
Gright -Seed
Woodsia fragilis (Woodsia)
Миризлива хвойна (Juniperus foetidissima)
Множество хвойна (Juniperus polycarpos)
Taxus baccata tis
Swamp Air (Acorus calamus)
Горокси лук (Allium oreophilum)
Lagodekhsky Snowdrop (Alanthus lagodechianus)
Тесен с коефициент на снега (Galanthus angustifolius)
Великолепна не -обемна (colchicum speciosum)
Спомнете си за сянката (Colchicum umbrosum)
Minnice Bifolium
Обикновен меч (Кладий Марискус)
Бельо на Белвалия Специоза)
LOPOLDIA SMALL -LOWERED (Leopoldia tenuiflora)
Карлиан Тункер (Ирис Пумила)
Страхотен шафран (Crocus speciosus)
Единична лилия (Lilium monadelphum)
Кавказки лешникови газове (Fritillaria caucasica)
Ароматен лале (tulipa suaveolens)
Надзорник на коляни (Epogium aphyllum)
Beefris (Ophrys Apifera)
Дълго -листа прашец (Cephalantera longifolia)
Обрат на спирала
Маймунски басейни (Orchis simia)
Цилиндричен император (Imperata Cylindrica)
Cirrus (Stipa Pennata)
Sassaparil High (Smilax Excelsa)
Грузински Клен (Acer Ibericum)
Ферула Каспиан (Ferula Caspica)
Padub Girkan (Ilex Hyrcana)
Пастхов Пастхов (Хедера Пастухов)
Златна Бонгадия (Bongardia chrysogonum)
Черен корен копринен (Cynoglossum holosericeum)
Лишеи
Leptogium burnetiae leptogium
Leptogium guildenbrand (Leptogium hildenbrandii)
Фермически склерофор (склерофора фаринацея)
Khenothek, настръхнал се (Chaenotheca hispidula)
Лобария лобария пулмонария)
Гъби
Hypoopxis licheny
Battarrey е забавен (Battarrea Phalloides)
Черноводен дъждобран (Lycoperdon Echinatum)
Fistulina hepatica fistulina)
Atlascina Volvariella (Volvariella Bombycina)
Ganoderma Brilliant (Ganoderma lucidum)
Auriporia auriporia aurulenta)
Coralloide Gericius (Hericium coralloides)
Филос клуб (Телефора Кариофиле)